Proces coachingowy trwa zwykle od 3 do 6 miesięcy.
Podczas procesu coachingowego coach i klient spotykają się regularnie, co 2 lub 3 tygodnie. Sesja trwa 1,5 godziny.

W czasie pierwszego spotkania bliżej przedstawiam czym jest praca coachingowa i czego można od niej oczekiwać, a klient ma szansę sprawdzić, czy coaching jest metodą, która mu odpowiada. Omawiane są oczekiwania klienta, obszary do przyszłej pracy. Proponuję wypełnienie ankiety i przedstawiam kontrakt, w którym zostaną zawarte kwestie dotyczące: obszarów w których będziemy pracować, terminy i czas trwania sesji, ceny za sesje, możliwości rezygnacji i odwołań sesji, zasady poufności, zakresu odpowiedzialność, itp.
Powyższe czynności ułatwią mi dobór narzędzi coachingowych.

 

Na początku relacji coachingowej po podjęciu przez klienta decyzji o zaangażowaniu się w proces coachingu ustalane są cele naszej współpracy na najbliższe miesiące. Na każdej sesji to zawsze klient decyduje z czym chce pracować, a coach dba o to, aby utrzymywać kurs w dążeniu do osiągnięcia celów założonych na początku procesu.  Każda sesja jest wartościowa i przynosi wymierne rezultaty. Zwykle sesje kończą się ustaleniem działań, które klient planuje wykonać do następnego spotkania. Na ostatniej sesji coachingowej razem podsumowujemy naszą współpracę  i osiągnięcia, omawiamy też obszary do dalszego ewentualnego rozwoju.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia jednorazowej sesji coachingowej.

Sesje coachingowe mogą odbywać się podczas osobistych spotkań, jak również przez telefon lub Skype’a. Jest to równie skuteczna metoda pracy coachingowej, pozwalająca dodatkowo na większą elastyczność zarówno ze względu na czas jak i miejsce zamieszkania.


Life Coaching prowadzę: 

  • w gabinecie – Częstochowa, Al. NMP 33, I piętro, pok. 5 d
  • w siedzibie Klienta ( woj. śląskie, opolskie, łódzkie, świętokrzyskie)
  • w miejscu wybranym wspólnie.